Deti ze stanice ZOO

Deti ze stanice ZOO

autor Odstraněný uživatel -
Počet odpovědí: 2
Dcera diky pomoci dom-spoluzacek nalezla seznam povinne cetby. Mezi knizkami nepovinnymi, nicmene navrhovanymi (pokud se neprehledla, tak navrhovanymi pro 6.tridu) jsou i Deti ze stanice ZOO. Abych pravdu rekla, v minulosti jsem knizku necetla, i kdyz jsem vedela, o cem pojednava. Pujcila jsem si ji nyni, rekla jsem si, ze je to docela ostuda. Dva vecery a mam precteno. Ale rikam si, zda je vhodna pro 11-12lete dite. Pravda, hlavni hrdince bylo prave 12 let, kdyz se dostala do sveta drog, navic i dnes maji deti zkusenosti s drogami brzy. Takze z tohoto uhlu pohledu je vek 12 let idealni, ale sama knihovnice rikala, ze ji cte na besedach s osmaky. Ja mam trochu pocit, ze moje dcera asi vsechny veci nepochopi, hlavne tu hruzu celeho pribehu, bezvychodnost situace pro narkomany, zoufalstvi rodicu, ze si vlastne mnoho z toho ani nedokaze poradne predstavit...jaky na to mate nazor vy? Kdy cetly tuto knihu vase deti? A co decka....jaky mate na knihu nazor?

Re: Deti ze stanice ZOO

autor Odstraněný uživatel -
Dana Kučerová--tak já si myslím,že asi záleží hodně na tom dítku a určitě asi nebude stačit jen to,že si samo knihu přečte,ale aby ji správně pochopilo,tak si o ní popovídat,nechat děcko klást otázky a pak mu na ně odpovědět,dovysvětlit apod.Já to třebas dělám tak,že k některým konkrétním věcem v knížce najdu na netu i takové bližší informace atd.Tuto knížku jsme tedy ještě nečetli,ale myslím si,že je to takový obecný recept i na jiné knížky.Každopádně moc děkuju za tip,určitě knížku přečteme.my teď čteme Ztraceni v čase od Petry Braunové :) .